Love or Hate #02

28. května 2014 v 19:00 | T. |  Vícedílnné příběhy
Tady je druhý díl...:) Tentokrát opravená verze...:D doufá, že už tam žádnou chybičku nenajdete..:) a za minulé se omlouvám..:) tak hurá do čtení..:) a snad se Vám tento díl bude líbit...)


Autor:Misaki
Banner:Týnka

vsvětlení..:) to jak tam Tomovi řekne je z nějakého důvodu..:) z jakého se dozvíte v dalších dílech..:)

Druhá kapitola

"Tady bydlíš?" zeptala se nevěřícně Ellie. Tom se jen uchechtl. Když zastavily Ellie jen dál nehnutě seděla a koukala na dům. Tom mezitím vystoupil a vzal Elliiny kufry a odnesl je do domu. Když se vracel, všiml si, že Ellie stále sedí v autě.
"Tak jdeš, nebo tam budeš sedět celou noc?… Dělej a vystup!"
Ellie s sebou trhla a zamračila se.
"Už jdu panebože!"…zahučela pro sebe a vystoupila.
Dům byl úžasný. Bylo tu tolik prostoru, že by si sem mohla pozvat klidně celý cirkus. Vyšlapala schody a Tom otevřel hned první dveře.


"Tohle je tvůj pokoj" řekl, a Ellie vstoupila do místnosti. Byl obrovský a luxusní.
"Vybal si věci a dělej si, co chceš, já má práci" a s těmihle slovy odešel.
Ellie si začala vybalovat. Asi po hodině vybalila všechny věci a jako poslední vyndala fotku jí a její maminky. Tu si položila na noční stolek a dlouho se na ni dívala.
"Mamka byla tak hodná, tak proč je Tom arogantní idiot?" ptala se sama sebe
Ať chtěla nebo ne, musela s ním začít vycházet. Pak Elli napadlo udělat večeři. Ta by mohla trochu odlehčit situaci. Otevřela dveře a sešla po schodech do kuchyně. Luxus jaký v ní byl, jí nepřekvapil. Otevřela ledničku a vytáhla lososa. Ten recept jí naučila maminka, když byla malá. Asi po hodině měla hotovo. Když prostřela stůl, vydala se hledat Toma. Jelikož dům neznala, hledala ho nejprve v přízemí. To měla za chvilku prohledané a tak šla nahoru. Kromě jejího pokoje tu byly další dvoje dveře. Otevřela první a v nich byla luxusní koupelna s obrovskou vanou a saunou. Zavřela dveře a vydala se k druhým. Instinktivně zaklepala, a když se nikdo neozýval, potichu vešla do pokoje.
"To bude asi jeho pokoj"… pomyslela si a lekla se, když uslyšela zvuk. Pomalu se otočila a šla k posteli. To, co uviděla, jí zaskočilo. Toma, klidně ležícího na posteli a okolo něj ležely spousty papírů, notebook a IPhone.
Zadívala se mu do spící tváře. Byl úplně jiný, než jak ho znala. Tak klidný a vlídný.
"Takhle vůbec nevypadáš zle a arogantně."
Řekla potichu a usmála se. V tom okamžiku otevřel oči, a když spatřil Elli nespokojeně zabručel.
"Co tu sakra chceš?"
"Jen jsem tě hledala a přišla ti říct, že jsem uvařila večeři. Máš rád lososa?"
"Hm" odpověděl a bez další odpovědi se zvedl a vydal se do kuchyně.
"Arogantní blbec" zamračila se, a rozeběhla se za ním.
Když dorazila do kuchyně, Tom už dávno seděl a jedl. Také si sedla a mlčky jedla svojí večeři. Nastalo opět ticho, dokud Tom nedojedl, nevstal a nevydal se ke schodům.
"Hej!" Křikla po něm Ellie a Tom se otočil.
"Co je?"
"A co takhle děkuju?"
"Tss" odfrkl si a opět se vydal ke schodům. V Ellie vřela krev a začali jí téct slzy.
"Ty mě nebudeš ignorovat ty chobotnice jedna" tohle jí napadlo, když uviděla jeho fotku na krbu a měl dredy. Jenže to neměla říkat.
Tom se otočil a nasadil vražedný výraz.
"Co jsi to řekla?"
Ellie se sevřeli vnitřnosti strachem. V Tomově pohledu bylo něco víc než zlost. Byla v něm nenávist, která ovšem nebyla určena jí.
"Nemusím ti to opakovat! Jsi jako kus ledu. Jsi arogantní a namyšlený idiot." Křikla na něj a bez jediného pohledu se otočila a rozeběhla se do svého pokoje. Tom stál na místě jako přikovaný. Tohle si na něj nikdo nedovolil. Zhluboka se nadechl a vydechl. Uklidil špinavé nádobí a šel do pokoje. Cestou se zastavil u jejího pokoje a chtěl zaklepat, ale potom si to rozmyslel a šel k sobě, kde ho čekala nedodělaná práce.
Druhý den, když se Ellie probudila, bylo asi osm ráno. Vůbec se jí nechtělo z postele. Půl hodiny se tam jen tak převalovala, až se nakonec zvedla. Lenivě se doploužila do kuchyně. K jejímu překvapení měla na stole palačinky s javorovým sirupem. Tom tu ale nikde nebyl. U jídla ležel vzkaz: "Jsem v práci. Přijdu večer."
Jen se uchechtla. I z jeho vzkazu jde cítit chlad, ale připravil jí palačinky. Možná je to za tu včerejší večeři. Sedla si ke stolu a pustila se do jídla. Dnes měla celý den pro sebe a tak jí napadlo, že půjde nakupovat. Rychle dojedla, vzala si na sebe oblečení, vhodné pro počasí v LA a šla k nejbližšímu obchodu.
Po 4 hodinách chození a nakupování byla Ellie pořádně unavená, ale domů se jí ještě nechtělo. Proto si sedla na jednu z laviček a odpočívala. Zaujal jí ovšem plakát který visel na jednom ze sloupů. Přimhouřila oči a četla.
"Pátek večer od 18:00 se koná největší party v Los Angeles. Vstup zdarma!"
"Tak se pobavíme".. řekla a šla domů se připravit.
Do největší party jejího života zbývala jedna hodina a Ellie u zrcadla zápasila s vlasy.
Vzala si oblečení, které si dnes koupila. Vlasy si vyčesala do vysokého copu.
"To by bylo" .. a spokojená se svým výtvorem vyšla z pokoje.
Chtěla vzít za kliku, ale někdo byl rychlejší. Byl to Tom, který se vracel z práce.
"Kam jdeš?" zeptal se opět nabručeně.
"Na party. Je to ta největší, takže tu si nenechám ujít, takže když dovolíš" a už kolem něj chtěla projít, když jí Tom chytil za zápěstí.
"Nikam nejdeš" řekl a ještě více zpevnil stisk.
"A to jako proč? Sám si mi řekl, že si můžu dělat, co chci."
"Prostě nikam nejdeš" a táhl jí zpět do pokoje.
"Pusť mě! Co si myslíš, že děláš? Proč je to takový problém?" ptala se nechápavě.
"Pro takovou nánu jako jsi ty, není ta party bezpečná" a s tím opustil její pokoj.
"Nenávidím tě!" zakřičela.
"S tím dokážu žít" a zabouchl

Měla vztek, ale nikdo jí nezakáže, aby tam šla. Podívala se dolů z okna a vylezla ven. Poté se podívala na dům a s ďábelským úsměvem vyšla vstříc zábavě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denča T. Denča T. | 28. května 2014 v 19:18 | Reagovat

Hustý :D Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :D :D :D

2 Christine Christine | Web | 29. května 2014 v 19:23 | Reagovat

Musím říct, že tentokrát tomu nehanilo nic, co by se gramatiky týkalo, avšak mám trochu výhrady k ději.
(Jsem opravdu hrozná, moc se za to omlouvám, ale napíšu to :( )
Mě se líbí, že povídka má svůj spád a jede to jako na drátkách, ale nelíbí se mi, jak je Ellie najednou uvolněná. Jako by po své mámě ani netruchlila. Myslím, že buď je ve fázi popírání, nebo spíš uspěchaný děj udělal trochu své. Tomova arogance a chování alias Rush Finlay je fajn, ale nemístné. Obzvlášť pokud má u sebe puberťáka, který prochází tak velkým psychickým vypětím...
Některé chvíle jsou roztomilé, ale potom je to zase pád na zem... :( Zatím mi to připomíná houpačku. Navíc mi v hlavě naskakují věci, jak to nejspíš bude vypadat... :( ale myslím, že mě ještě sama autorka překvapí s tím, co si připravila pro čtenáře.
Omlouvám se za svůj ne příliš lichotivý komentář.

3 Týnka Týnka | Web | 29. května 2014 v 21:45 | Reagovat

[2]: náhodou tyhle komentáře jsou nejlepší..:) hodně pomůžou při psaní..:) ale ta arogance vymizí neboj..:D je tam schválně...v dalších dílech to bude vysvětlený..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama