Love or Hate #01

23. května 2014 v 19:00 | T. |  Vícedílnné příběhy
Tak je tu první díl..:) je trošku kratší..:) tak ale i tak doufám že si ho užijete..:) tak se pusťte do čtení..:)


Autor:Misaki
Banner:Týnka

První kapitola


Ten den kdy se konal pohřeb, byl nejhorší jaký mohl být. Pršelo a byla zima. Na pohřeb se sešli jak příbuzní, tak přátelé. Nikoho z nich neznala. Neměla ani zájem to zjišťovat, kdo je kdo. Její pozornost však upoutal muž, který seděl dvě řady za ní. Měl nezvyklý účes oproti všem co tu byli. Černé copánky přes které měl uvázaný černý šátek kontrastovaly s jeho opálenou pletí a jeho pohledný obličej zdobil piercing v levém dolním rtu. Chvíli si ho prohlížela, ale jakmile zazněla hudba tak se otočila.
Když pohřeb skončil, Ellie zůstala stát u matčina hrobu.
"Ani jsem se s tebou nerozloučila"…řekla potichu a na novo se jí spustily slzy, když si vzpomněla na ráno co jí viděla naposled. Seděla tam několik hodin, když jí někdo položil na rameno ruku.
Byl to ten samý policista, který jí oznámil tu strašnou zprávu.
"Prosím pojďte s semnou" řekl vážným, ale soucitným tónem. Ellie se naposledy podívala na matčin hrob a odešla s policistou.
"Co ode mě ještě chcete?" zeptala se podrážděným tónem.
Když jí odvezli na policejní stanici nabídly jí kávu a položili před ní papíry s matčiným jménem.
"Co je to?" ptala se a už byla unavená ze všech papírů a vyřizování
"Vzhledem k tomu, že ještě nejste plnoletá, nemůžete bydlet sama. Ale provedli jsme výzkum a zjistli, že Vaše matka se s příbuznými moc nestýkala, až na jednoho"
"Koho?"…
"Jmenuje se Thomas Kaulitz, je to nevlastní bratr vaší matky. Bydlí v LA, už ví o smrti vaší matky a také jsme mu poslaly dopis, že je od teď Váš zákonný zástupce." Dořekl svůj monolog policista, a Ellie se málem zastavilo srdce.
"C-cože? Mám jít bydlet k někomu koho jsem v životě neviděla? A koho téměř neznám?"…vyjekla téměř zoufale.
"Bohužel. Je mi to líto, ale musíte. Přeci nechcete zůstat na ulici a LA je nádherné město." Řekl policista povzbudivým tónem.
"Vždyť ho ani neznám"..řekla plačtivým tónem.
"No brzy ho poznáte. Běžte si zbalit věci, auto pro Vás přijede zítra ráno a odveze Vás na letiště." ..jen co to dořekl Elli se zvedla, potřásla si s ním rukou a jela domů.

Naposled.

"Vážení cestující, nyní se můžete podívat z okna na nádherný výhled města Los Angeles. Za deset minut přistáváme, proto Vás prosím aby jste si zapnuli bezpečnostní pásy" …ozval se hlas z reproduktory a Ellie se koukla a musela uznat že výhled na město je úchvatný, ale není to její domov.
Celý let přemýšlela nad tím jaký bude ten Tom. Na jednu stranu ho poznat chtěla, ale na druhou stranu se hrozně bála a chtěla se vrátit do svého domu. Chtěla aby to byla všechno jen noční můra. Aby se nic z toho nedělo. Jenže nebyla. Její myšlenky přerušil opět hlas letušky, která oznamovala že letadlo právě přistálo. Ellie se zvedla vzala si své věci a šla si pro své kufry. Vzala si je z pásu a vydala se na parkoviště. Podlě všeho tam na ní měl čekat. Po chvíli čekání u ní zastavila Audi R8
"Asi boháč" pomyslela si.. sarkasmus jí neopustil
Když se pomalu otevřelo přední okýnko, Ellie vykulila oči na muže sedícího za volantem
Byl to ten samý muž, který seděl dvě řady za ní na pohřbu její maminky. Moc vlídně se netvářil, spíš se tvářil otráveně.
"Ellie?" zeptal se znuděně a i tak se tvářil
Ta jen mlčky přikývla. Ani si neuvědomila, že vystoupil a naložil jí kufry do auta.
"Tak nasedni ať můžeme jet"…Elli jako robot nasedla na místo spolujezdce a čekala co bude dál.
"Poslouchej, já si nebudu hrát na nějakýho strejdu, jasný? Budeš u mě bydlet, ale zbytek co budeš dělat je jen tvoje věc jasný, je mi to jedno."
Jen němě přikývla a neslyšně ikdyž si byla jistá že on to slyšel řekla, že nic jiného nečekala.
Ale jedno jí zajímalo...."Kolik je ti let?"
Jen se na ní mlčky podíval a stroze odpověděl…

"24" a pak nastalo dlouhé ticho…když asi po půl hodině dojeli k místu jejího nového domova, nemohla uvěřit vlastním očím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ver Ver | Web | 24. května 2014 v 15:25 | Reagovat

Moc jsem se na tento díl těšila. Povedl se. Chápu, že ty začátky jsou vždycky takové rychlejší a uspěchanější, takže tohle jako mínus určitě považovat nebudu. :-)
Jen jedna věc mě docela zklamala a to množství chyb a hrubek. Samozřejmě se každému stane, že se občas splete a ani si to třeba neuvědomí či si toho nevšimne. Ale v tomto díle bylo chyb docela hodně. :-(
To ale nic nemění na tom, že se mi příběh moc líbí, těším se na další díl a určitě budu pravidelným čtenářem.
Tak snad jsem nikoho nijak neurazila nebo tak něco, ale prostě mi to nedalo :-)

2 Christine Christine | Web | 24. května 2014 v 19:56 | Reagovat

Není to špatné, ale musím souhlasit s komentářem před sebou... pro mne to trochu kazilo výsledný dojem... :( ale jinak to bylo hezké a vždy jsou začátky povídek trochu uspěchanější, než ostatní vývoj děje, protože přeci jenom potřebujeme dostat všechno tam, kam chceme... :-) Snad se autorka nebude zlobit za trochu kritiky.

3 Týnka Týnka | Web | 24. května 2014 v 22:50 | Reagovat

[1]:

[2]:
No kruci..:D tak od příštího dílu budu pečlivě kontrolovat každý slovo..:D za to se moc omlouvám..:(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama